Pompa paliwa ważny element w naszym aucie

Elektryczne pompy paliwowe są zwykle montowane wewnątrz zbiornika paliwa, chociaż niektóre mogą być montowane na zewnątrz.

Niektóre pojazdy mogą mieć nawet dwie pompy paliwowe (pompę transferową wewnątrz zbiornika i główną pompę paliwową na zewnątrz). Lokalizacja w zbiorniku pomaga stłumić brzęczenie wytwarzane przez silnik pompy elektrycznej, a zanurzenie pompy w paliwie pomaga smarować i chłodzić silnik pompy. Jazda z pełnym zbiornikiem paliwa mniejszym niż 1/4 może skrócić żywotność pompy, powodując jej wysoką temperaturę. Zwiększa także ryzyko chwilowego głodu pompy paliwa podczas gwałtownego pokonywania zakrętów, hamowania lub przyspieszania. Wyczerpanie się gazu może czasem uszkodzić elektryczną pompę paliwa, głodząc ją w celu chłodzenia i smarowania. Pompa jest zwykle częścią zespołu jednostki wysyłającej, która zawiera pływak, który wysyła sygnał elektryczny do wskaźnika paliwa na tablicy rozdzielczej. Jeśli konieczna jest wymiana elektrycznej pompy paliwa, można ją wymienić jako oddzielny element lub jako kompletny moduł (co jest droższe, ale łatwiejsze i mniej kłopotliwe). Elektryczne pompy paliwowe są dostępne w różnych wersjach.

Niektóre starsze zastosowania wykorzystują pompę „z komórkami walcowymi” o dodatniej pojemności. Ten typ wykorzystuje rolki zamontowane na przesuniętej tarczy, która obraca się wewnątrz stalowego pierścienia.

Paliwo jest zasysane do przestrzeni między rolkami i przepychane wzdłuż wlotu pompy do wylotu. Pompy z rolkami zwykle wirują około 3000 obr / min. Ten typ pompy może wytwarzać bardzo wysokie ciśnienie, a natężenie przepływu wydaje się być stałe. Ale moc wyjściowa występuje w impulsach, więc często montowany jest mały tłumik w przewodzie paliwowym za pompą, aby tłumić impulsy ciśnienia. Pompę z ogniwami walcowymi można również zamontować na zewnątrz zbiornika paliwa i stosować z drugą niskociśnieniową pompą zasilającą zamontowaną wewnątrz zbiornika paliwa. Trzeba zadbać aby wszystki dystrybutory do paliwa w naszym pojeździe pracowały bez zarzutu co powoli na długą i bezawaryjną pracę.