Komu i kiedy dają czerwone róże?

Dziś trudno sobie wyobrazić święto, uroczystość lub rocznicę bez kwiatów, z których najpopularniejsze to oczywiście róże.

Historia róży

Pierwsza wzmianka o róży pochodzi z XVI wieku pne Najpierw uprawiano je w starożytnym Egipcie i na Krecie. W starożytnym Rzymie cele ogrodów w tamtych czasach były czysto praktyczne – uprawy owoców i warzyw, uprawiano w nich przyprawy, ale starożytni pisarze rzymscy opisywali już dziesięć odmian róż w swoich pracach. A w roku 300 pne pisarz Theofrast, opowiadając o ogrodach starożytnej Grecji, opowiada, że ​​róże rosną tam z 20, a nawet ze 100 płatkami. Niewiele osób wie, że nawet Napoleon zajmował się uprawą róż w jednym czasie i wydawał ogromne kwoty na hodowanie róż.

Królową wśród róż jest oczywiście czerwone róże. Co dają czerwone róże? Od czasów starożytnych czerwona róża symbolizuje miłość. Jednak do tej pory hodowcy wyhodowali wiele odmian tego kwiatu o różnych odcieniach i półcieniach, co oczywiście rozszerza zakres wartości czerwieni. Czerwona róża symbolizuje namiętną pasję i szalone pragnienie.

Ogromną rolę odgrywa również numerologia w składzie bukietu. W chrześcijaństwie liczby trzy, siedem i dwanaście są czczone. Ile kwiatów powinno być w bukiecie i co to znaczy dać czerwone róże? Na podstawie liczby pąków można również określić wartość prezentacji kwiatowej:

Jeśli młody człowiek podaruje wybranemu jedną czerwoną różę, symbolizuje to jego miłość. Jeśli kwiat jest w zarodku, najprawdopodobniej miłość tego, który go daje, jest nieśmiała.

Trzy czerwone róże w bukiecie są symbolem silnych związków, harmonii w związkach małżeńskich i szczerości.

Pięć czerwonych róż mówi o uznaniu, wyraża nadzieję na silne więzi.

Siedem czerwonych róż mówi o tajemnej i nieokiełznanej pasji.

Bukiet dziewięciu pięknych kwiatów oznacza, że ​​kobieta jest podziwiana.

Duże bukiety czerwonych róż są symbolem podziwu, jest nagrodą i honorem.

Dlaczego czerwone róże są podawane dziewczynie – historia tradycji

Przez długi czas historia prezentacji bukietów róż stworzyła specjalny język kwiatów, który z czasem ulegał zmianom. Jednak dzisiaj ten język jest bardzo popularny, chociaż stał się bardziej złożony i wieloaspektowy z powodu obfitości odmian i różnych odcieni stworzonych przez hodowców. Jednak zrozumienie najprostszych i ogólnie przyjętych znaczeń jest nadal tego warte.

Jeśli facet daje dziewczynie czerwone róże, to oczywiście mówi o jego namiętnej miłości i poważnych zamiarach. Jeśli wraz z czerwoną różą prezentowana jest również biała, to w języku kwiatów sugeruje to, że dziewczyna jest zbyt młoda i nie może być poważnego związku. Jeśli bukiet ma czerwone i białe róże, sugeruje to, że mężczyzna chce się pogodzić i przeprasza, mając nadzieję na długi i silny związek. Równie ważny jest bukiet białych róż z czerwoną obwódką. Jeśli kompozycja składa się z jednej czerwonej róży i dwóch żółtych, to jest to zaproszenie na randkę.

Liczy się jednak nie tylko kolor pąków. Na przykład zielone liście kwiatu reprezentują optymizm i nadzieję, a ciernie oznaczają rozczarowanie i ból.

Kiedy jeszcze mogę podać czerwone róże?

Możesz dać podobne aranżacje kwiatowe nie tylko dziewczynom. Taki prezent zachwyci każdego bohatera okazji w każdym wieku. Jakie chwile w życiu ludzi ozdobią te wspaniałe kwiaty? Bukiety z tej flory są idealne do następujących przypadków:

Walentynki Bardzo sentymentalne i wzruszające wakacje. Tego dnia kochankowie spieszą się, aby pogratulować sobie nawzajem i koniecznie dać kwiaty, często bukiet jest niezależnym prezentem.

Układ białych i czerwonych róż jest odpowiedni na zaręczynach. Jest to symbol duchowej jedności i harmonii.

Na urodziny możesz dać bukiet czerwonych i żółtych róż przyjaciołom, kolegom i znajomym. Symbolizuje szczere pragnienie szczęścia i sukcesu.

Na rocznicę ślubu wystarczy podać elegancką kompozycję czerwonych róż. Prezentowany prezent zostanie z czasem zapomniany, ale bukiet czerwonych róż można zapamiętać na całe życie.

Daj kwiaty z przyjemnością na Międzynarodowy dzień kobiet. W żadnym wypadku nie krępuj się bukować, nie chowaj go za plecami, nie spiesz się, między skrzynkami. Niewłaściwe jest wkładanie go do torby lub teczki. Pamiętaj, aby usunąć cały dodatkowy papier do pakowania (szczególnie zimą, gdy kwiaty są dodatkowo zapakowane, aby chronić je przed mrozem). Wskazane jest, aby to zrobić przed wejściem do mieszkania, w domu. Możesz usunąć główne opakowanie, jeśli nie stanowi pojedynczego zestawu z bukietem. Daj kwiaty, jak tylko wejdziesz, ale możesz dać prezent później, kiedy wejdziesz do pokoju. Jeśli bohaterem tej okazji jest mężczyzna, wówczas bukiet róż może być podarowany jego żonie, a prezent bohaterowi dnia.

Aby uzyskać porady na temat komponowania kompozycji, najlepiej skontaktować się z kwiaciarnią. Specjalista w swojej branży z pewnością pomoże wybrać rośliny i skomponować bukiet.