Regeneracja czy zakup nowej turbosprężarki?

Regeneracja turbosprężarki jest dość złożonym procesem, który wymaga, oprócz specjalistycznej wiedzy, specjalistycznych urządzeń i najwyższej jakości części zamiennych.

Jednak w wielu wypadach decydujemy się na regenerację, ze względu na cenę nowej turbosprężarki. Sama naprawa jest dość skomplikowana i musimy znaleźć warsztat z odpowiednimi maszynami i doświadczeniem.

Turbosprężarka składa się z koła sprężarki i koła turbiny spalinowej połączonych ze sobą wałem. Zasadniczo służy do zwiększenia ciśnienia powietrza wlotowego silnika spalinowego. Turbina spalinowa pobiera energię ze spalin i wykorzystuje je do napędzania sprężarki i która dostarcza powietrze do komory spalania. W większości zastosowań motoryzacyjnych zarówno sprężarka, jak i koło turbiny są typu promieniowego. W niektórych zastosowaniach, takich jak silniki Diesla o średniej i niskiej prędkości, zamiast turbiny o przepływie promieniowym można zastosować koło turbiny z przepływem osiowym. Układ łożysk turbosprężarki wydaje się prosty w konstrukcji, ale odgrywa kluczową rolę w działaniu sprężarki. Niektóre z ważniejszych funkcji obejmują: kontrolę ruchu promieniowego wału osiowego i kół oraz minimalizację strat tarcia w układzie łożyskowym.

Turbosprężarki pomagają lepiej wykorzystywać energię wytwarzaną przez silniki samochodowe. W rezultacie silniki z turbodoładowaniem zapewniają znaczne oszczędności paliwa w porównaniu do silników bez turbodoładowania.

Ponieważ turbosprężarka dostarcza więcej powietrza do silnika, spalanie paliwa jest łatwiejsze, dokładniejsze, a zatem czystsze. Możliwość regeneracji turbosprężarki, to z pewnością możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Wykwalifikowany warsztat zajmujący się odnawianiem turbosprężarek, musi posiadać bardzo nowoczesne maszyny, jak również wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu mogą profesjonalnie odnowić każdą turbosprężarkę. Elementy tego urządzenia muszą być wykonane z bardzo dużą dlatego tak wymagająca jest regeneracja turbo Warszawa jest miejsce, gdzie znajdziemy profesjonalne firmy zajmujące się tego rodzaju usługami.