Pomoc prawna w przypadku zagrożenia windykacją

Firmy które zalegają z płatnościami na rzecz banków, mają problemy z płatnościami do ZUS czy urzędu skarbowego z czasem mogą stracić płynność, może skończyć się to sprawą w sądzie, problemami z komornikiem.

Dlatego też jeżeli wiemy iż w przyszłych miesiącach będziemy mieli problem przykładowo ze spłaceniem raty wówczas należy zareagować odpowiednio wcześniej. W tym przypadku możemy skontaktować się z kancelarią antywindykacyjną, która będzie mogła doradzić tam jak skutecznie negocjować z bankiem, może się okazać iż nasze problemy finansowe będą przejściowe.

Pomoc prawna w przypadku zagrożenia windykacją

Jak wyjść z długów?

Z punktu widzenia banku wchodzenie na drogę sądową nie zawsze jest opłacalne, pamiętajmy iż tego rodzaju postępowania mogą trwać bardzo długo, rozstrzygnięcie doprowadzi do interwencji komornika, który będzie ściągał pieniądze z firmy. Może być to przykładowo licytacja środków trwałych, niekiedy może to prowadzić nawet do upadku firmy. W przypadku udanych negocjacji kiedy udowodnimy iż w przyszłości będziemy w stanie spłacać raty bank może przychylić się do naszej prośby i tymczasowo zamrozić lub też zmniejszyć raty kredytu. Z pewnością będzie to sytuacja opłacalna dla obu stron.

W przypadku kiedy nie udało nam się dojść do porozumienia kancelaria antywindykacyjna może pomóc nam w negocjacjach z windykatorem. Niekiedy niekorzystny wyrok doprowadzić do sytuacji kiedy windykator będzie proponował nam niekorzystną umowę, lub też postawi nas w niekorzystnej finansowo dla nas sytuacji. Dlatego też kancelaria może przeprowadzić różnego rodzaju działania prawne, może być to przykładowo znalezienie innego rodzaju finansowania. Dodatkowo można zwolnić nieco proces windykacji, dzięki temu będziemy mieli czas na reorganizację firmy lub też możemy łatwiej doczekać do lepszej koniunktury na rynku.

Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemności, warto zwrócić uwagę iż niektóre firmy antywindykacyjne mogą uchronić firmę przed bankructwem. Tego rodzaju usługi znajdziemy w internecie przykładowo na stronie kancelaria-antywindykacyjna.com/jak-wyjsc-z-dlugow/, gdzie znajdziemy szczegóły dotyczące współpracy.