Płytki podłogowe z gresu szkliwionego

Różne płytki ceramiczne i gresowe możemy stosować nie tylko w naszej łazience czy też kuchni ale także w innych pomieszczeniach, może być to przedpokój czy też salon.

Z pewnością tego rodzaju rozwiązanie będzie dobrym pomysłem w przypadku wystroju nowoczesnego, industrialnego. Oczywiście mamy do dyspozycji bardzo wiele modeli, kolorów płytek. Możemy dobrać je także wielkością, będą to płytki zarówno kwadratowe jak również prostokąt. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać oczekiwany efekt.

Płytki podłogowe z gresu szkliwionego

Płytki gresowe na podłogi

Warto zmierzyć pomieszczenie w którym będziemy układali płytki, może być to przykładowo podłoga, w ten sposób możemy dobrać odpowiednią wielkość. Często spotkamy płytki o wielkości przykładowo 60 x 60 cm czy też 80 x 80 cm. Warto dobrać się do wielkości naszej podłogi w taki sposób aby jak najmniej docinać, aby odpowiednio pokrywały naszą podłogę. Oczywiście warto zwrócić uwagę na materiał z którego wykonane są płytki, obecnie bardzo popularny jest gres szkliwiony, są to płytki wytrzymałe, można stosować je na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Szkliwo chroni powierzchnię płytki, dzięki czemu jest ona odporna na działanie wody. Możemy je także łatwo wyczyścić.

Płytki gresowe wykonane są ze specjalnych materiałów, które zawierają krzemionkę, są wypalane w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza, dlatego charakteryzuje je duża wytrzymałość. Są to płytki mrozoodporne, dlatego też możemy zastosować je na zewnątrz, doskonale sprawdzą się w przypadku balkonu czy też tarasu. Naturalnie warto zwrócić uwagę na grubość, często są to płytki o grubości około 9 mm, co należy uwzględnić podczas planowania wszystkich podłóg w naszym domu.

Interesujący modelem płytek jest Scratch z Paradyża, są to płytki z gresu szkliwionego, które możemy zakupić w rozmiarach 60 x 60 cm lub 75 x 75 cm. Dostępne są na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SCRATCH/5226, występują także w formie stopnic. Są to płytki które możemy układać zarówno na ścianach jak i na podłogach, mogą sprawdzić się w dużych wnętrzach. Posiadają wygląd betonu, obecnie jest to bardzo popularny sposób aranżacji domów i mieszkań.