Jakich elementów dotyczy przegląd techniczny auta?

Każdy samochód powinien raz na pewien czas przejść badania techniczne, w tym przypadku sprawdzonych będzie wiele układów naszego pojazdu, przykładowo hamulce, ustawienie świateł.

Specjalista w stacji kontroli pojazdów będzie chciał upewnić się iż pojazd jest bezpieczny, może być użytkowany. Oczywiście często podczas przeglądu wyłapywane są różnego rodzaju usterki, mogą być to przykładowo problemy z zawieszeniem, hamulcami, często także ustawiane jest oświetlenie. Niekiedy może być to problem z amortyzatorem, sprężyną, niektóre elementy zawieszenia mogą być przykładowo już zużyte, nadają się do wymiany.

Jakich elementów dotyczy przegląd techniczny auta?

Jak wykonywany jest przegląd techniczny pojazdu?

Podczas przeglądu osoba która posiada odpowiednie uprawnienia sprawdza oświetlenie, w tym przypadku można zidentyfikować przepalone żarówki, dodatkowo sprawdza się również stan kloszy, przejrzystość, różnego rodzaju pęknięcia czy też odpryski mogą wpływać niekorzystnie na oświetlenie drogi. Oczywiście należy zwrócić uwagę na ustawienie świateł, powinny być one skierowane na drogę w taki sposób aby nie oślepiały kierowców jadących z naprzeciwka. Kolejnym elementem są opony, w tym przypadku głębokość bieżnika powinna być większa niż 1,6 mm, W przypadku jeżeli bieżnik jest mniejszy wówczas należy wymienić opony. Następnie sprawdzany jest także układ hamulcowy, jest to układ od którego zależy nasze bezpieczeństwo, wskaźnik skuteczności hamulca musi wynosić więcej niż 50%, natomiast w przypadku hamulca postojowego 25%. Oczywiście siła hamowania powinna być równomiernie rozłożona na wszystkich kołach, w innym przypadku podczas hamowania auto będzie zjeżdżało z toru jazdy.

Amortyzatory w naszym samochodzie powinny posiadać tłumienie na poziomie większym niż 40%, dodatkowo powinno ono być podobne na obu osiach. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku nowych elementów resorów sprawność wynosi około 70%. Oczywiście sprawdzone są wszystkie luzy, sprawdzone jest maglownica, mocowanie wahaczy, sworznie. Należy sprawdzić także płyn hamulcowy, oraz wszystkie płyny eksploatacyjne.

Jeżeli wszystkie układy w naszym samochodzie są sprawne wówczas auto przejdzie przegląd techniczny Lublin jest miastem gdzie w wielu miejscach możemy wykonać badanie techniczne, sprawdzić stan naszego auta. Warto pamiętać iż auta starsze powinny przechodzić badania co roku, jazda samochodem z nieważnym badaniem technicznym będzie w przypadku kontroli kończyła się odebraniem dowodu rejestracyjnego.