Ogrodnictwo jak profesjonalista: wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa

Wykop kawałek ziemi, dodaj odrobinę wody, wrzuć nasionko lub dwa i „voila!” masz ogród.

Pod pewnymi względami ogrodnictwo jest takie proste. Z drugiej strony zrozumiałe jest, dlaczego możesz mieć wiele pytań dotyczących tego, jak sprawić, by Twój ogród rósł tak pięknie i produktywnie, jak to tylko możliwe. Ten artykuł zawiera wiele wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci założyć ogród i cieszyć się obfitością w czasie żniw.Jeśli chcesz stworzyć przyciągający wzrok jesienny ogród o dużej wysokości i kontrastujących kolorach, spróbuj posadzić kolczaste rośliny, takie jak len nowozelandzki, jukkę lub wysokie trawy ozdobne. Dodaj dramatyzmu teksturą i kolorem, dodając rośliny chartreuse, takie jak krzew dymny Golden Spirit lub sumak Tiger Eyes. Aby kontrastować z kolorem chartreuse, posadź fioletowe rośliny obok roślin chartreuse, takich jak czarny bez czarny koronki lub Loropetalum.Podczas wyrywania rośliny wieloletniej należy zacząć kopać w jej linii kroplowej. Wykop rów wokół rośliny i wytnij wszystkie korzenie, które wystają poza ten rów. Możesz związać pędy razem, aby uniknąć uszkodzenia rośliny podczas procesu. Gdy wszystkie korzenie zostaną odcięte, ostrożnie podnieś roślinę za jej główną łodygę.Aby wyprodukować największe i najsmaczniejsze owoce i warzywa z winorośli, nie bój się zrywać kwiatów, a także winorośli, która często ciągnie się daleko od głównej rośliny. Jeśli zminimalizujesz kwiaty na roślinie i odległość od rośliny do tych kwiatów, roślina będzie w stanie zapewnić więcej składników odżywczych pozostałym kwiatom, co spowoduje powstanie największych i najlepszych owoców i warzyw.Przed założeniem ogrodu ważne jest, aby mieć odpowiednie narzędzia. Ogrodnictwo jak profesjonalista: wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa

Nie chcesz rozpoczynać procesu zakładania ogrodu tylko po to, by uświadomić sobie, że potrzebujesz narzędzia, którego nie masz.

Postaraj się zdobyć łopaty, kielnie, sekatory, motyki, widły ogrodowe i grabie.Kluczem do każdej aktywności w ogrodzie jest używanie odpowiednich narzędzi. Łopata jest niezbędna, podobnie jak inne narzędzia, które najlepiej pasują do rozmiaru Twojego ogrodu. W mniejszych ogrodach najlepiej sprawdzają się narzędzia z krótkim uchwytem, ​​w większych ogrodach lepiej sprawdzają się motyki i szpadle z dłuższym uchwytem. Upewnij się, że narzędzia mają ostrą krawędź, aby ułatwić pracę.Oddaj swoje stare rajstopy do recyklingu w ogrodzie! Rajstopy tworzą wyjątkowe krawaty ogrodowe, ponieważ są bardzo plastyczne, bardzo mocne, a jednocześnie niezwykle miękkie, dzięki czemu nie wbiją się w wiązane rośliny. A co najlepsze, ponieważ zajmujesz się recyklingiem, to rozwiązanie to kolejny świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.Jeśli nie możesz uzyskać ściółki dla swojej gleby, użyj mokrych gazet. Wilgotne gazety u podstawy roślin pomogą utrzymać wilgoć w ziemi i ochronią system korzeniowy roślin przed ciepłem i światłem słonecznym. Gazeta jest biodegradowalna, więc w końcu ulegnie degradacji i faktycznie doda do gleby więcej składników odżywczych.Jeśli nie masz nikogo do podlewania roślin, gdy jesteś poza miastem, zbuduj domowe urządzenie do podlewania! Po prostu zrób mały otwór w dnie dzbanka, zablokuj otwór, a następnie napełnij go wodą. Umieść dzbanek blisko podstawy rośliny i usuń wszystko, co blokuje otwór. To powoli zapewni Twojej roślinie wodę, której potrzebuje, gdy Cię nie będzie.Ogrodnictwo, jak wspomniano na początku tego artykułu, jest zwykle bardziej zaangażowane niż zwykłe łączenie brudu, wody i nasion. Zbieranie przydatnych wskazówek i porad, takich jak te, których nauczyłeś się tutaj, pomoże ci zebrać korzyści, jakie mogą przynieść tworzenie i zarządzanie własnym, odnoszącym sukcesy ogrodem oraz prawdziwe cieszenie się owocami swojej pracy.