Profesjonalne aplikacje do blokowania wyskakujących reklam

Otwierając strony internetowe w oknach naszych przeglądarek internetowych, możemy spotkać się z różnego rodzaju reklamami, czasem są to uciążliwe reklamy wyskakujące w oddzielnych okienkach.

Jest to oczywiście bardzo denerwujące, szybko je więc zamykamy. Czasem są to także dodatkowe okienka wyświetlające różnego rodzaju treści video, które nie tylko niepotrzebnie odciągają nasza uwagę ale także są obciążeniem dla naszego komputera. Dodatkowo kiedy kiedy przeglądamy treści w internecie reklamy na naszych urządzeniach mobilnych mogą utrudniać znalezienie interesujących nas informacji. Dlatego też stosuje się różnego rodzaju oprogramowanie blokujące reklamy. Blokery reklam to aplikacje przykładowo mogą być to wtyczki lub rozszerzenia przeglądarki, które usuwają lub zmieniają treści reklamowe na stronie internetowej. Najczęściej po prostu zapobiegają otwieraniu wyskakujących okienek. W zależności od konkretnej aplikacji i jej ustawień filtrowane mogą być różnego rodzaju treści. Niektóre z nich mają na celu wyeliminowanie wszystkich reklam na stronie internetowej. Inne w szczególności blokują rzeczy, które mogłyby zagrozić prywatności użytkownika – w tym kody śledzenia, które dostarczają agencjom marketingowym informacji o działaniach odwiedzających na stronie.

Przykładowo są to informacje jak długo osoba spędza przeglądając stronę lub jakie inne strony ogląda w obrębie danej witryny.

Zatem program blokujący reklamy pomaga także chronić naszą prywatność, wiele stron chce zebrać o nas jak najwięcej informacji przykładowo w celach marketingowych. Obecnie blokery reklam kierują reklamy na bardziej irytujące reklamy, takie jak wyskakujące okienka i banery reklamowe. Jednak przykładowo reklamy Google Adwords są często domyślnie umieszczane na białej liście wielu popularnych programów blokujących reklamy, ponieważ są one uważane za przydatne. Programy blokujące reklamy posiadają wiele indywidualnych ustawień, możemy tworzyć listy zaufanych stron, czasem bowiem programy blokujące reklamy mogą być nadgorliwe i blokować treści pożądane.