Planujesz sam ścigać swoich dłużników?

Uważasz, że dobrym planem jest ten dotyczący samodzielnego ścigania swoich dłużników, ewentualnie zgłoszenie się do firmy typowo windykacyjnej? Wiedz jedno, jesteś w bardzo dużym błędzie i szybko zdasz sobie z tego faktu sprawę, a nawet przekonasz się iż prawo nie jest po twojej stronie choć powinno być zupełnie odwrotnie.

Oczywiście najpierw doświadczymy tego, jak dłużnicy będą starali się przeciągać wszelkie spłaty w czasie, często zawierając ugody których i tak warunków nie spełnią. Pewnie wiele osób w takim przypadku, zdecyduje się zaufać firmie windykacyjnej co wydaje się jak najbardziej sensownym posunięciem, choć tutaj niestety pojawią się kolejne problemy których świadomi raczej nie jesteśmy. Mowa o przypadkach, kiedy przez wiele lat i następnych ponagleń z ich strony, dłużnik nic zupełnie nie robi by spłacić swoje zobowiązania, tak naprawdę niczym się nie przejmuje. Firma windykacyjna w gruncie rzeczy nie może nic więcej zrobić, i tylko czym prędzej uwzględnienie komornika wydaje się czymś, na co warto spojrzeć z dużo większej perspektywy. Jest on nie tylko upoważnione do windykacji dłużników, ale też prowadzenia na rzecz wierzycieli egzekucji czy licytacji zajętego majątku, nieruchomości lub ruchomości. Trudno więc się nie zgodzić z tym, iż jest jedynym słusznym dla nas przedstawicielem władzy państwowej, jaki w sposób przedsądowy i sądowy może wykorzystać wszelkie dostępne możliwości odzyskania naszych pieniędzy.

Planujesz sam ścigać swoich dłużników?

Komornik to przede wszystkim przedstawiciel władzy państwowej

Wiele kwestii oraz zagadnień do jakich odniesiono się powyżej ma sprawić, iż zrozumiemy z jakiego powodu zgłoszenie się niemal od razu do komornika to dla nas skuteczne rozwiązanie. W celu uświadomienia sobie, kim jest sam komornik najlepiej zajrzeć na stronę www kancelaria komornicza Warszawa Praga, która pozwala nam go nie tylko poznać, ale też mieć namiar na doświadczonego oraz sprawdzonego komornika, do jakiego zawsze opłaca się zgłosić. Niech więc działa w naszym imieniu, a przede wszystkim reprezentuje nas w przypadku gdy zachodzi taka konieczność.