Komu należy się zwrot podatku VAT z zagranicy?

Wiele się mówi o możliwości odzyskiwania podatku Vat z zagranicy, ale kto może to robić? Na pewno osoby, które jadą na wakacje nie mogą na to liczyć. Tak dobrze nie ma, bo to jest zarezerwowane tylko dla firm.

Jeśli ktoś ma działalność na ryczałcie czy książce przychodów i rozchodów również nie może się o to starać. Warunkiem jest bycie płatnikiem Vat. Wtedy można liczyć na to, że uzyskamy zwrot aczkolwiek procedura jest o wiele bardziej skomplikowana. Na pewno trzeba być czynnym płatnikiem Vat, co oznacza, że musimy regularnie płacić ten podatek. To wszystko zostanie bardzo dokładnie sprawdzone i jeśli coś będzie nie tak jak wymaga tego prawo to nie ma szans na powodzenie tej misji. To, dlatego trzeba będzie sprawdzić, jaką mamy firmę i jak się rozliczamy, bo w ten sposób sami sobie oszczędzimy czas, a przy okazji nie będziemy niepotrzebnie zawracać głowy urzędnikom. Jeśli płacimy Vat to nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy mogli liczyć na zwrot podatku z zagranicy. Oczywiście trzeba tam jeździć i płacić żeby można było podatek otrzymać. Zawsze zwrot następuje z państwa, do którego przyjechaliśmy. Jeśli jest to kilka państw po drodze to trzeba będzie kilka różnych dokumentów wypełniać żeby otrzymać zwrot. Jest sporo biurokracji przy tym i trzeba sporo czekać aż pieniądze wrócą do nas, ale na pewno nie warto odpuszczać, bo można wiele na tym stracić, a tego przecież nikt nie chce.


Za co można otrzymać zwrot podatku vat?

Na pewno na pierwszym miejscu jest paliwo. Jeśli samochody ciężarowe tankują się w innych krajach i są to spore ilości paliwa to można dzięki temu odzyskać Vat i bardzo dużej kwocie. Można również mieć zwrot za hotele, parkingi, przejazdy autostradami. Jest tego bardzo dużo, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak uzyskać zwrot podatku vat z zagranicy i wiele na tym zyskać. Jeśli sami sobie nie radzimy z rozliczeniami, albo nie wiemy, co można odliczyć, a co nie to wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się z firmą, która nam w tym pomoże.