Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć uzyskanie certyfikatu ITIL

Od lat podejście ITIL, wcześniej znane jako Biblioteka Infrastruktury IT, pozostaje kamieniem węgielnym i standardem najlepszych praktyk branżowych w zakresie wspierania, zarządzania i dostosowania zarządzania usługami IT do potrzeb firmy.

ITIL działa jako proces zarządzający w branży IT i wykorzystuje cykl życia usług ITIL do mapowania całej podróży od potrzeb i wymagań klienta oraz do ciągłego doskonalenia usług. ITIL ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym środowisku IT i nadal jest szeroko stosowany w wielu organizacjach IT każdej wielkości. Z tych powodów ważne jest, aby pracownicy tych organizacji mieli głębokie zrozumienie podstaw ITIL, aby osiągnąć maksymalne korzyści z jego wdrożenia. Wiedza i opanowanie ITIL jest tak ważne, że wiele organizacji inwestuje nawet w programy sponsorowania certyfikacji, aby pomóc pracownikom uzyskać certyfikat ITIL. Jeśli możliwości sponsorowania na miejscu nie są dla Ciebie dostępne, nadal warto zainwestować we własny certyfikat ITIL. Nie tylko podniesiesz swoje kwalifikacje i zapewnisz więcej korzyści dla biznesu, ale potencjalnie otrzymasz również bardziej lukratywne możliwości pracy. ITIL jest wymieniony jako jeden z najlepiej płatnych certyfikatów IT i nierzadko certyfikowani menedżerowie programów ITIL i architekci IT zarabiają znacznie więcej niż inne osoby na podobnych stanowiskach bez takiego certyfikatu.

Certyfikaty ITIL są podzielone na pięć kluczowych poziomów, które wykazują różny stopień opanowania materiału.

Uzyskanie certyfikatu na dowolnym lub wszystkich tych poziomach zwiększy Twoje umiejętności i pomoże lepiej zrozumieć, w jaki sposób ITIL jest zarządzany i wdrażany w większości infrastruktur IT. Podobnie jak uzyskany itil foundation certyfikat zapewnia lepiej płatne oferty pracy i poprawia CV, zdobyta wiedza często daje więcej opcji w zakresie ról w organizacji. Kandydaci z biegłością na dowolnym kursie ITIL wyższego poziomu będą mieli od razu większy wybór, jeśli chodzi o to, gdzie chcą pracować i co chcą robić.