Pożyczki dla firm w złej sytuacji finansowej

Banki obecnie oferują preferencyjne kredyty dla firm które borykają się z problemami finansowymi, mogą być to problemy spowodowane przez zastój w niektórych branżach, przykładowo w gastronomii czy też hotelarstwie.

Z tego powodu właściciele firm mogą mieć kłopot z płatnościami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też Urzędu Skarbowego. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku większych firm które zatrudniają duża ilość pracowników składki mogą być dość duże, dlatego też kiedy przedsiębiorca utracił wcześniej w płynność finansową może mieć problem z uregulowaniem wszystkich płatności.

Pożyczki dla firm w złej sytuacji finansowej

Preferencyjna pożyczka na spłatę ZUS i US dla firm

W tym przypadku banki udzielają pożyczek także firmom które nie wykazują obecnie dochodów, należy jednak prowadzić firmę przez pewien okres czasu przykładowo przez sześć miesięcy, należy także posiadać pozytywną historię kredytową. Warto zwrócić uwagę iż przedsiębiorcy chcą zapłacić zaległości, aby otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu o podatkach i składkach ZUS, może im to pomóc w rozwoju, uzyskaniu większych kredytów czy też pożyczek. Oczywiście są to produkty finansowe które dedykowane są nie tylko dla dużych firm, ale także dla osób które prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Tego rodzaju pożyczki mogą dać czas przedsiębiorcy na zebranie gotówki, z czasem biznes zacznie przynosić dochody, po odmrożeniu gospodarki następuje ożywienie w branży turystycznej, także w innych branżach przykładowo w gastronomii. Dlatego też przedsiębiorcy widząc szanse na powrót do poprzednich wyników finansowych chcą pozyskać pożyczki na krótki okres czasu. Naturalnie mogą być to pożyczki niskooprocentowane, dzięki czemu nie będą mocno obciążały przedsiębiorców. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku także nie trzeba będzie posiadać zaświadczenia o wysokości dochodów.

Preferencyjne warunki, powodują iż obecnie coraz więcej firm decyduje się na tego rodzaju wsparcie finansowe, pożyczka na spłatę ZUS i US jest bardzo ciekawym produktem finansowym który chętnie wybierają przedsiębiorcy. Oczywiście należy zwrócić uwagę aby spłaty rozłożyć na raty które będzie można realnie spłacać w terminie.