Dlaczego ważne jest, aby wykupić ubezpieczenie obejmujące pomoc drogową?

Ubezpieczenie oferujące pomoc drogową jest wygodną opcją w przypadku nagłych kolizji, które nie zagrażają życiu, ale w wyniku których utkniesz na poboczu drogi.

Należy jednak pamiętać, że to nie jest substytut ubezpieczenia samochodowego i nie obejmuje poważniejszych nagłych wypadków. Jeśli ulegniesz wypadkowi, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy, szczególnie jeśli są osoby poszkodowane. Powinieneś także wiedzieć, gdzie kończą się świadczenia z pomocy drogowej. Dlaczego ważne jest, aby wykupić ubezpieczenie obejmujące pomoc drogową?

Jeśli na przykład twój samochód zepsuje się i będzie wymagał holowania, w nagłych wypadkach ubezpieczyciele zwykle pokrywają koszt lawety, ale za inne usługi będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Przykładowo serwisant przyjedzie i wymieni przebitą oponę, abyś mógł pojechać dalej, lub dowiezie paliwo, jeśli samochód zatrzymał się z powodu pustego baku. Biorąc pod uwagę szeroki zakres ochrony, jaką oferuje pomoc drogowa, zakup tego dodatku do ubezpieczenia jest niezwykle ważny dla każdego kierowcy. Niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy stary pojazd, sytuacje awaryjne, takie jak brak paliwa lub przebicie opony, mogą przydarzyć się każdemu w dowolnym momencie. Wezwanie pomocy drogowej pozwala zaoszczędzić na wydatkach z własnej kieszeni i samodzielnej próby naprawy auta na poboczu. Ponadto, jeśli codziennie dojeżdżasz do odległych miejsc, ten dodatek może być bardzo pomocny. Konkretne problemy, które są zwykle rozwiązuje pomoc drogowa 24h Wrocław – auto-pomoc-24h.pl, obejmują naprawę przebitych opon, szybki rozruch w przypadku awarii lub rozładowania akumulatora, awaryjne dostarczanie paliwa i uzupełnianie płynu silnikowego, zgubione klucze i inne problemy z blokadą drzwi, usługi holownicze, a także wyciąganie lub wydobywanie z rowu lub zabranie mocno uszkodzonego pojazdu z pobocza drogi. Większość firm ma całodobowych operatorów telefonicznych w trybie gotowości, aby na bieżąco pomagać kierowcom przy problemach z samochodem, które mogą przydarzyć się w dowolnym momencie dnia i nocy.