Doskonały artykuł o kotach, który jest łatwy do naśladowania

Koty są naprawdę wspaniałymi zwierzętami domowymi.

Ich niezależność jest świetna, jeśli prowadzisz intensywne życie i nie możesz być w domu 24/7. Skorzystaj z poniższych porad, a Twój kot będzie żył szczęśliwie i zdrowo.Stwórz przyjemne, ciepłe i wygodne miejsce do odpoczynku dla Twojego kota w Twoim domu. Powinien być wyłożony ciepłym ręcznikiem lub kocem. Pamiętaj, aby regularnie myć pościel, ponieważ może gromadzić kurz, sierść i wszystko z zewnątrz, jeśli Twój kot jest kotem przebywającym na zewnątrz.Baw się z kotem za pomocą odpowiednich zabawek dla kotów. Koty uwielbiają zabawki, dzięki którym czują się jak drapieżniki, za których się uważają. Spróbuj trzymać się zabawek, które pomogą im tańczyć lub skakać. Może to również pomóc im wykorzystać dodatkową energię, rzucając się na zabawki zamiast na stopy.Kot domowy, który zasmakuje na świeżym powietrzu, zawsze będzie chciał wyjść na zewnątrz. Jeśli wiesz, że twój kot zawsze będzie kotem domowym, postaraj się, aby się nie wymknął. Możesz spróbować nauczyć kota pozostawania na podwórku, gdy jesteś na zewnątrz.Trenując kota, podejmij właściwe podejście. Zachęta działa lepiej niż gniew. Jeśli na przykład próbujesz nauczyć kociaka korzystania z kuwety, krzyk tylko przestraszy małego kota. Kiedy kot zacznie wychodzić z pudełka, delikatnie umieść go w pudełku, aby się nauczył.Większość lekarzy weterynarii zaleca karmienie kota karmą w puszce, w przeciwieństwie do suchej karmy w pudełku lub torbie. Dzieje się tak, ponieważ żywność w puszkach zawiera więcej wody, tłuszczu i białka niż odmiany suche. Doskonały artykuł o kotach, który jest łatwy do naśladowania

Łatwiej jest również spożywać kotom z problemami z zębami.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zabieranie kota na spacer jest całkowicie normalne, aby mógł ćwiczyć i mieć świeże powietrze.

Istnieją specjalne szelki, których możesz używać z kotem. Jeśli użyjesz typu, który został stworzony dla psów, istnieje szansa, że ​​Twój kot może uciec.Kiedyś drugi kot uspokoi jednego destrukcyjnego kota. Wydaje się to sprzeczne z intuicją, prosząc o podwójne zniszczenie, ale drugi kot może dać im obojgu coś do roboty. Wprowadzaj je powoli i spodziewaj się początkowych sprzeczek. Jednak po pewnym czasie koty zwykle się dogadują i destrukcyjne zachowanie ustąpi.Jeśli Twój kot nie jest szkolony do korzystania z kuwety tak szybko, jak chcesz, dostępne są spraye, które mogą nieco ułatwić sprawę. Te spraye mają zapach, który przyciągnie kota do pudełka, co oznacza, że ​​chętniej tam pójdzie, gdy będzie musiał skorzystać z łazienki.Zapewnij swojemu kotu wszystkie niezbędne szczepienia. Jest ich kilka i powinieneś porozmawiać ze swoim weterynarzem o odpowiednim harmonogramie. Wiele z nich podaje się we wczesnych stadiach rozwoju kociąt, a następnie corocznie. Szczepienia te zapobiegają takim problemom jak białaczka kotów, wścieklizna i problemy z oddychaniem.Drzwiczki dla kotów to świetny sposób, aby kot mógł wchodzić i wychodzić bez Twojej pomocy. Możesz również użyć drzwiczek kotek na drzwiach w domu. To może być świetne, jeśli masz psa lub małe dzieci, aby trzymać je z dala od pokoju z kuwetą.Koty mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi. Jeśli jesteś odpowiedzialny, powinieneś nauczyć się odpowiednio dbać o swojego kotka. Przeczytaj uważnie informacje zawarte w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak być idealnym właścicielem kota. Zrób to, aby zapewnić Twojemu kotu przyjemne życie.