Z czego wytwarzane są świeczki zapachowe?

Wiele osób na co dzień korzysta ze świec zapachowych, dzięki nim można zmienić zapach w całym domu, oczywiście można stosować różne zapachy w różnych pomieszczeniach.

Inny zapach możemy mieć zatem w salonie, inny w przedpokoju. W łazience podczas kąpieli będziemy mogli zapalić świeczkę o jeszcze innym zapachu, który uprzyjemni nam kąpiel. W przypadku tego rodzaju świec w wosku znajdują się olejki które odpowiadają za zapach. Można stosować różnego rodzaju woski, z których najpopularniejszy jest wosk parafinowy jest częścią materiału organicznego w który powstaje w wyniku produkcji ropy naftowej. Wosk jest poddawany obróbce, bielony i przetwarzany na ciało stałe i używany do produkcji różnych rzeczy, w tym świec. Większość świec dostępnych obecnie na rynku jest wykonana z wosku parafinowego, wiele z nich ma potencjalnie toksyczne metalowe knoty i pachnie syntetycznymi zapachami. Do parafiny często dodaje się stabilizatory, aby kontrolować sposób spalania świecy. Obecnie preferowane są świece z wosku pszczelego, które nie zawierają syntetycznych zapachów wyposażone w bawełniane knoty. Z czego wytwarzane są świeczki zapachowe?

Świece mogą emitować śladowe ilości chemikaliów, takich jak formaldehyd, aldehyd octowy, aceton i naftalen, z których wszystkie brzmią bardzo nieprzyjemnie podczas wdychania.

Świece parafinowe wytwarzają dym i sadzę, które są produktem parafiny na bazie ropy naftowej. Nawet bezzapachowe świece parafinowe bez pigmentów, które nie zawierają barwników, nadal uwalniają zanieczyszczenia do powietrza. Chociaż świece te mogą dobrze wyglądać i pachnieć, mogą w rzeczywistości wpływać na Twoje zdrowie, zwiększając toksyczność. W ostatnich latach coraz częściej zwraca się także na inne woski organiczne takie jak woski sojowe, które są przyjazne dla środowiska, ponieważ są wytwarzane z wosku sojowego, który pochodzi z oleju sojowego, który jest naturalnym produktem pochodzenia roślinnego. Typowe świece parafinowe są wytwarzane z ropy naftowej, która jest nieodnawialnym surowcem, który podczas spalania wydziela szkodliwe chemikalia. Soja spala się również czystsze z mniejszą ilością dymu i sadz. Kiedy poszukujemy dobrej jakości świec warto zwrócić uwagę na świece zapachowe Woodwick, to znana marka. Pośród produktów znajdziemy różne zapachy, kształty i wielkości świeczek zapachowych.