Jak właściwie zabezpieczyć dach naszego budynku?

W przypadku starszych dachów wykonanych z papy czy też z blachy mogą wystąpić różnego rodzaju problemy, papa może pękać, blacha niekiedy może także korodować, doprowadzając do powstawania nieszczelności.

Oczywiście woda, która przedostaje się przez dach, może doprowadzić do zawilgocenia pomieszczeń, wówczas będzie mogło się to wiązać z powstawaniem grzyba czy też pleśni. Oczywiście jeżeli zauważymy wilgoć, należy wówczas szybko zareagować, dokonać wszelkiego rodzaju napraw, osuszyć powierzchnie.

Jak właściwie zabezpieczyć dach naszego budynku?

Jakie materiały wykorzystuje się w przypadku pokryć dachowych?

Pokrycia dachowe mogą być wykonane z różnych materiałów, do tej pory w przypadku dachów płaskich najpopularniejsza była papa. Materiał ten cechuje się bardzo długą żywotnością, jest trwały oraz funkcjonalny, możemy szybko rozłożyć go na danym dachu, jego montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy też narzędzi. W przypadku papy możemy kłaść ją na zimno, obecnie stosuje się do tego specjalne kleje. Innym pomysłem może być blacha, najczęściej wybierana do dachów spadowych, może być to lekka oraz nowoczesna blacha, która będzie posiadała odpowiedni ocynk, aby lepiej zabezpieczyć powierzchnię.

Dodatkowo wykorzystuje się także membrany dachowe, są to materiały które charakteryzuje duża paroprzepuszczalność, dzięki temu możemy łatwo odprowadzać wilgoć na zewnątrz, z pewnością mogą być to pokrycia, które znajdą się przykładowo pod blachą czy też pod papą. Dzięki temu będziemy mogli za pomocą płynnego materiału wypełnić wszystkie nieszczelności, połączyć części papy czy też uszczelnić połączenia w przypadku blachy. Dodatkowo stosuje się także w folie PVC, w tym przypadku możemy uzyskać bardzo dobrą właściwość izolacyjną, dzięki czemu będziemy mogli chronić nasz dach przed dużymi przeciekami.

Jeżeli poszukujemy firmy, która może uszczelnić i naprawić nasz dach, wówczas warto wejść na stronę https://www.proof-tech.com/uszczelnianie/, znajdziemy tam ofertę firmy, która profesjonalnie zajmie się każdym rodzajem dachu. Mogą być to przykładowo bloki mieszkaniowe, budynki użyteczności publicznej, firma realizuje uszczelnienie za pomocą papy i blachy wykorzystując najnowsze technologie.