Skuteczne ocieplanie budynków pianką PUR

Ocieplenie budynku możemy wykonać na wiele różnych sposobów, w przypadku elewacji najpopularniejszy jest styropian, który możemy użyć zarówno na elewacji, jak również w przypadków fundamentów.

Obecnie coraz częściej stosuje się jednak piankę poliuretanową, może być to pianka zamkniętokomórkowa, która nie przepuszcza wilgoci, dlatego też bardzo dobrze nadaje się do izolacji zewnętrznej fundamentów. Oczywiście pianka posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne, dodatkowo wnika we wszystkie miejsca, podczas zasychania rozszerza się, tworząc skuteczną barierę.

Skuteczne ocieplanie budynków pianką PUR

Pianka PUR od fundamentów aż po dach

Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć straty ciepła przez fundamenty, dodatkowo piankę możemy zastosować także od wewnątrz w piwnicy, także w przypadku stropów betonowych czy też drewnianych. Najczęściej piankę będziemy stosowali w przypadku ocieplenia poddasza, jest to zdecydowanie lepszy pomysł niż wykorzystanie waty, pianka bardzo dobrze wypełnia wszystkie miejsca. W przypadku poddasza, może być to pianka otwartokomórkowa, która będzie posiadała specjalną strukturę, pozwalającą na przepływ pary wodnej. Dzięki temu unikniemy powstawania wilgoci, będzie to istotne przykładowo przy płycie gipsowo-kartonowej, która mogłaby ucierpieć w przypadku zawilgocenia. Dodatkowo mogłaby się pojawić pleśń oraz grzyb, które są trudne do usunięcia.

Pianka nakładana jest metodą natryskową, dobrze trzyma się każdej nawierzchni bez względu na to, czy będzie to drewno, beton czy też folia, która stosowana jest w przypadku poddasza. Pianka po nałożeniu natychmiast się rozszerza, doskonale wypełniając wszystkie miejsca, dzięki czemu unikniemy mostków termicznych, które typowe są dla ociepleń przy pomocy styropianu. Dodatkowo pianka posiada możliwość wygłuszenia budynku, co z pewnością będzie dużą zaletą.

Firmy wykonujące tego rodzaju usługi możemy znaleźć na terenie Korycina, jak również okolic, zatem mieszkańcy, którzy chcą wykonać przykładowo remont, wymienić ocieplenie na poddaszu, mogą skorzystać z usług firmy. Szczegóły dotyczące usługi znajdziemy na stronie https://best-point.pl/miasta/korycin/, zapoznamy się tam z wykorzystywaną technologią. Z pewnością wykorzystanie pianki w przypadku wymiany ocieplenia przyczyni się do lepszej izolacji, zmniejszenia rachunków za ogrzewanie, jak również lepszego wygłuszenia budynku.