Świetne wskazówki i porady dotyczące uprawy ekologicznej

Ogrodnictwo ekologiczne może obejmować wiele technik, w zależności od tego, kogo o to zapytasz lub z kim o tym porozmawiasz.

Wiesz, że to rodzaj troski i uwagi, jaką dajesz roślinom, które pomagają im rosnąć, ale to nie znaczy, że nie możesz poprawić swojej techniki. Spróbuj skorzystać z poniższych wskazówek.Obierając ekologiczną ścieżkę zwalczania szkodników ogrodowych, staraj się budować glebę, aby umożliwić rozkwit zdrowych drobnoustrojów. Dżdżownice są również bardzo ważne w ogrodnictwie ekologicznym i należy je zachęcać do pozostawania w glebie. Gdy gleba jest niezdrowa, nie jest tak odporna na szkodniki.Świetną sztuczką dla ekologicznych ogrodników i sprytnym sposobem na ponowne wykorzystanie plastikowych dzbanków na mleko jest wykorzystanie ich jako formy samodzielnego nawadniania ogrodu. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić małe dziurki na dnie plastikowych, 1-galonowych dzbanów, zakopać je obok roślin i upewnić się, że zostawiłeś otwór. Napełnij dzbanki, pozwalając wodzie powoli wsiąkać w ziemię.Będziesz musiał regularnie obracać rośliny, gdy masz kryty ekologiczny ogród. Rośliny potrzebują światła ze wszystkich kierunków, aby prawidłowo rosnąć. Jeśli nie zostaną obrócone, rośliny pochylą się w kierunku źródła światła, co może w rzeczywistości spowodować, że wyprodukują mniej owoców i warzyw, niż gdyby były obrócone.Zarządzaj wężem ogrodowym, aby uniknąć frustracji. Węże ogrodowe, zwłaszcza dłuższe lub o dużej wytrzymałości, mogą stać się nieporęczne i irytujące, gdy trzeba je ciągnąć po ogrodzie, wszystkie poskręcane. Zainwestuj w przenośny bęben na wąż lub stacjonarny, w zależności od konfiguracji ogrodu, aby łatwiej zarządzać wężem ogrodowym i ułatwić jego przechowywanie.Ropuchy mogą być najlepszym przyjacielem ogrodnika ze względu na wszystkie kłopotliwe robaki, które zjadają. Aby przyciągnąć ropuchy do odwiedzenia Twojego ogrodu i pozostania na chwilę, utrzymuj ściółkę w ogrodzie wilgotną i zaoferuj miejsca, w których mogą bezpiecznie ukryć się przed własnymi drapieżnikami. Świetne wskazówki i porady dotyczące uprawy ekologicznej

Przydatną sztuczką, którą stosuje wielu ogrodników, jest umieszczanie starych, potłuczonych glinianych doniczek do góry nogami w ogrodzie, aby działały jako wygodne schronienie dla ciężko pracujących ropuch.Możesz zaoszczędzić czas, używając węży nasiąkliwych.

Zamiast stać z wężem przez długi czas lub musieć ponownie napełniać pojemnik, ustaw niskie ciśnienie wody i pozwól wężowi usiąść obok rośliny, którą należy podlać. Nie zapomnij później zakręcić wody.Aby oszczędzać wodę, gdy pracujesz w ogrodzie, pamiętaj o użyciu trzech cali organicznej ściółki. Ściółka pomoże Twoim roślinom powoli wchłaniać wodę, dzięki czemu zużyjesz mniej wody niż normalnie. Wiele naturalnych materiałów tworzy świetną ściółkę, w tym igły sosnowe i wiele rodzajów liści.Podczas sadzenia roślin używaj podniesionej grządki ogrodowej. Zapewnia nie tylko niewielką ochronę przed pospolitymi szkodnikami roślinnymi, ale także podniesione grządki ogrodowe są cieplejsze na wiosnę. Sadzarka staje się cieplejsza, ponieważ nie jest otoczona kilkoma centymetrami izolującej gleby. Cieplejszy klimat sprawi, że będziesz mógł sadzić wcześniej.Używaj roślin, które współpracują ze sobą. Niektóre rośliny pobierają składniki odżywcze z gleby, podczas gdy inne utrwalają te same utracone składniki odżywcze. Tradycyjnie warzywa są sadzone w płodozmianie ze względu na zdolność niektórych upraw do uzupełniania naturalnego azotu w glebie. Możesz jednak skorzystać z tej wiedzy, łącząc w pary „rośliny towarzyszące”.Ogrodnictwo ekologiczne ma wiele różnych technik i podejść, ale wszystkie mają wspólny cel, jakim jest sprawienie, by coś rosło pomyślnie. Zawsze możesz ulepszyć swoje własne organiczne techniki ogrodnicze, aby hodować lepsze, zdrowsze organiczne rośliny. Mamy nadzieję, że te wskazówki dały ci kilka wskazówek, jak to zrobić.