Co warto wiedzieć o przedłużaniu włosów na zimno?

Włosy dla wielu kobiet mają bardzo istotny wpływ na ich ogólną atrakcyjność.

Nic więc dziwnego, że stosują one wiele ciekawych i praktycznych sposobów dbania o nie. Oprócz regularnego mycia i stosowania odżywek oraz innych kosmetyków, spore grono kobiet decyduje się na prostowanie, lokowanie czy też farbowanie własnych włosów. Bardzo wiele pań kładzie również nacisk na uzyskanie odpowiedniej długości własnego owłosienia. W związku z tym decydują się na pielęgnację polegającą na zapuszczaniu włosów czy też stosują inne metody alternatywne.

Co warto wiedzieć o przedłużaniu włosów na zimno?

Przedłużanie włosów na ringi – podstawowe informacje

Opcją alternatywną dla zapuszczania włosów jest ich sztuczne przedłużanie z wykorzystaniem jednej z metod oferowanych przez profesjonalne salony fryzjerskie czy też kosmetyczne. Procesy takie polegają na doczepianiu specjalnych pasm sztucznych włosów do włosów naturalnych. Oczywiście jest to robione tak, aby połączenia były niewidoczne oraz tak, aby nie dało się zauważyć różnicy pomiędzy włosami naturalnymi, a sztucznymi, które zostały doczepione.

Bardzo popularna jest metoda przedłużania włosów na ringi, czyli na zimno. W tym przypadku sztuczne włosy są mocowane przy pomocy małych obrączek wykonanych z silikonu albo aluminium. Rozwiązanie to charakteryzuje się dużą popularnością ze względu na fakt, że jest najmniej inwazyjne dla włosów, ponieważ nie są tutaj wykorzystywane żadne syntetyczne kleje ani wysokie temperatury. Poza tym małe pierścienie są praktycznie niewidoczne, więc można uzyskać naturalny oraz niezwykle atrakcyjny efekt końcowy.

Pod hasłem welovekeratin przedłużanie włosów, można znaleźć w Intenecie profesjonalny salon oferujący przedłużanie włosów tą metodą. Dobrą wiadomością w tym przypadku jest fakt, że raz kupione włosy można zakładać wielokrotnie. Należy jednak rozważnie zaplanować ilość doczepianych sztucznych kosmków, ponieważ ich nadmiar może doprowadzić do obciążenia cebulek włosów. Takie sztuczne pasma można nosić przez okres 7-10 tygodni.