Czy terapia magnetyczna pomoże twojemu zwierzakowi?

Terapia magnetyczna to od dawna stosowane zastosowanie zmiennych pól magnetycznych w leczeniu różnych schorzeń.

Od dawna takie leczenie jest stosowane w medycynie człowieka, a ostatnio stało się bardziej popularne w fizykoterapii zwierząt. Można zatem poprawić samopoczucie leczonego kota czy psa za pomocą magnetoterapii.

Czy terapia magnetyczna pomoże twojemu zwierzakowi?

Leczenie wielu stanów można uzupełnić magnetoterapią

Terapie magnetyczne powstają za pomocą pulsujących pól elektromagnetycznych lub magnesów trwałych. Te magnesy mają wiele rozmiarów i mocy w zależności od wielkości zwierzęcia, leczonego stanu i długości leczenia. Terapia pulsacyjnym polem elektromagnetycznym (PEMF) opiera się na różnych impulsach elektromagnetycznych skierowanych do obszaru problemowego w serii zabiegów, aby wpłynąć na zachowanie komórek za pomocą zmian elektrycznych wokół i wewnątrz komórek. Terapie magnetyczne leczą organizm, przywracając efektywne krążenie i likwidując stany zapalne, przyspieszając proces gojenia.

Magnesy stałe lub statyczne występują w wielu rozmiarach i są dostępne w kształcie sztabek, koralików i pasków. Magnesy te są przyklejane klejem lub taśmą do dotkniętego obszaru na określony czas. Magnesy trwałe są często stosowane w popularnych artykułach dla psów, kotów i koni, takich jak obroże dla psów, kurtki, maty i łóżka. Terapia wykorzystuje pulsujący prąd, który przepływa przez zwinięty drut, aby wytworzyć pole magnetyczne. Konieczne jest, aby terapię PEMF stosować codziennie w kolejnych sesjach. Wielu lekarzy weterynarii umieszcza zwierzę w urządzeniu do terapii sygnałem pulsacyjnym, w którym emitowany jest sygnał pulsacyjny. Jest to bezpieczny, bezbolesny proces, który z czasem może poprawić stan zdrowia pupila.

To, jak szybko magnoterapia dla zwierząt zadziała, zależy w dużej mierze od stanu zwierzęcia, urazu, rodzaju operacji czy problemu, który chcemy w ten sposób wyleczyć lub złagodzić. W przypadku niektórych psów zastosowanie magnetoterapii powoduje niemal natychmiastową różnicę w odczuwaniu bólu i łatwości poruszania się. Tego typu terapia nie ma skutków ubocznych i nie będzie kolidowała z innym rodzajem leczenia ani lekami.