Co to jest lifting nićmi PDO?

Lifting twarzy z użyciem nici PDO może znacząco poprawić wygląd zmarszczek na czole, w okolicach oczu, kurzych łapek, opadających powiek, w okolicach nosa i ust, jak również poprawić wygląd policzków i owalu twarzy.

Można również w ten sposób pozbyć się zwiotczałej skóry szyi, dekoltu i w innych miejscach. Nici PDO można także stosować na ciele, poprawić jędrność ramion, ud, brzucha czy pośladków.

Co to jest lifting nićmi PDO?

Jak długo trwa zabieg i jakich efektów można się spodziewać?

Lifting nićmi PDO to bezpieczna i skuteczna technika polegająca na wprowadzaniu pod skórę nici w celu stymulacji kolagenu i napięcia skóry. Nici wykonane są z polidioksanonu (PDO), który rozpuszcza się po 6 miesiącach i działa do 2 lat. Nici te można stosować w połączeniu z toksyną botulinową i wypełniaczami, aby uzyskać najlepsze wyniki. Nici PDO mają natychmiastowy efekt mechanicznego liftingu i będą stymulować produkcję kolagenu przez kilka następnych miesięcy po założeniu. Dlatego optymalnych wyników oczekuje się kilka miesięcy później po zabiegu z nićmi liftingującymi PDO.

Po włożeniu nici zakotwiczają skórę i unoszą ją do góry, co pozwoli na nowo zdefiniować kontury twarzy. Nici liftingujące PDO promują odmładzanie i napinanie skóry poprzez stymulację kolagenu, poprawiają również teksturę skóry. Zabieg liftingu z użyciem nici PDO przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 30-60 minut. Nici PDO można używać do podnoszenia brwi, policzków, korekcji fałd nosowo-wargowych, wokół ust, na linii szczęki, na szyi oraz na innych częściach ciała.

Można również zastosować nici pdo na opadające powieki, co pozwoli otworzyć oko i sprawić, że okolice oczu będą bardziej młodzieńcze, pogodne i wypoczęte. Polidioksanon to niezwykle bezpieczny materiał stosowany regularnie w chirurgii serca, który wspomaga spójność komórek. Nici PDO są wchłanialne i ulegają biodegradacji po 6 miesiącach, jednak efekt zabiegu utrzymuje się jeszcze przez wiele miesięcy. Efekt działania nici PDO powinien utrzymywać się do 2 lat w zależności od stanu skóry i stylu życia. Najlepiej jest robić coroczny przegląd i powtarzać procedurę raz w roku, jeśli chcesz utrzymać maksymalny efekt.