Czym różni się ortodonta od stomatologa?

Mogłoby się wydawać niektórym, że różnica pomiędzy tymi dwoma zawodami lekarskimi jest ogromna, jednak można śmiało powiedzieć, że obydwa te zawody dbają o nasze zdrowie poprzez zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Dodatkowo obydwa te zawody dbają o estetykę naszych zębów, z tym wyróżnieniem, że stomatolog dba o „jednostki” natomiast ortodonta dba o estetykę naszych zębów pojęciu całościowym. Stomatolog leczy pojedyncze zęby usuwając próchnicę i uzupełniając ubytki, natomiast ortodonta zadba o to, byśmy mieli prawidłowy, zdrowy zgryz szczęk, a także proste i piękne zęby. Dlatego też jeśli nadal zastanawiasz się co możesz zrobić, by przestać krępować się wśród znajomych podczas śmiania się to czytaj dalej ten tekst.
Ortodonta przede wszystkim dzięki dobraniu odpowiedniego leczenia jest w stanie zadbać o to, by pomóc nam wyzbyć się uczucia krępacji. Czym różni się ortodonta od stomatologa?

Już podczas pierwszej wizyty zostanie odpowiednio określona i dobrana strategia leczenia naszych przypadłości.

Jednak może okazać się tak, że ortodonta wyśle nas najpierw do stomatologa by ten pozbył się próchnicy oraz wszelkich ubytków, a także dodatkowo przygotował nasze zęby na założenie aparatu ortodontycznego podczas piaskowanie, które usunie wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kamień, z powierzchni naszych zębów. Aparat ortodontyczny stały, to najczęściej stosowany aparat, jest on zakładany średnio na okres około dwóch lat. Tyle właśnie trwa leczenie standardowych, typowych przypadków wad zgryzu czy krzywych zębów. Stały aparat składa się z metalowych zamków oraz łuków połączonych ze sobą, natomiast cała ta konstrukcja osadzona jest na specjalnych ligaturach, które mocują zamki do naszych zębów. Dlatego też, jeśli mieszkasz we Wrocławiu, nadal wahasz się nad odpowiednim wyborem, to odwiedź aparat ortodontyczny wrocław, by przeczytać ciekawe artykuły, które na pewno spowodują, że podejmiesz właściwe działania by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.