Obecnie kiedy ceny wynajmu punktów prowadzenia działalności w biurowcach czy centrach handlowych są bardzo wysokie, firmy poszukują alternatywy. Dobrym pomysłem mogą okazać się małe pawilony handlowe, które możemy ustawić w atrakcyjnych częściach miasta.
W odróżnieniu od tradycyjnych budynków nie wymagają specjalnego pozwolenia na budowę. Dlatego też można ustawić je w wielu atrakcyjnych miejscach w centrum. Dużą zaletą obiektów modułowych jest czas ich budowy. Pawilony stawiane w tej technologii powstają zazwyczaj w trzy – cztery miesiące, pawilony handlowe powstają natomiast jeszcze szybciej. Małe obiekty takie jak pawilony gastronomiczne po prostu dostarcza się gotowe na miejsce i ustawia na wyznaczonym, przygotowanym wcześniej miejscu. Dzieje się tak dlatego, że większość procesu powstawania takiego obiektu odbywa się w fabryce.
Na miejscu montuje się wyłącznie gotowe komponenty oraz moduły.
Tego rodzaju budynek nie musi być wcale mały. Wśród obiektów modułowych spotykamy budynki nawet kilkupiętrowe, zatem budownictwo modułowe, może być wykorzystywane również do większych przedsięwzięć. Nawet tak duże obiekty, można przenosić z jednego miejsca na drugie. Ma to istotne znaczenie dla ludzi zmieniających miejsce zamieszkania w związku ze zmianą miejsca prowadzenia biznesu. Obiekty modułowe, które montowane są obecnie w naszym kraju generalnie możemy podzielić na: obiekty mieszkalne czyli prefabrykowane domy a także obiekty komercyjne służące do działalności usługowej, handlowej czy też najbardziej popularnej dla tego rodzaju obiektów w działalności gastronomicznej.
Może być to również trafiony pomysł na pawilony biurowe, które będzie można dostosowywać dowolnie do naszych potrzeb.
Do pawilonów możemy dołączyć także garaż z płyt warstwowych, można zatem mieć szybki dostęp do auta firmowego. Tego rodzaju garaż także szybko możemy zbudować, firma może dostarczyć wszystkie podzespoły i złożyć je w pobliżu naszego pawilonu. Oczywiście garaż może być dostosowany do reszty infrastruktury jaką posiadamy.