Skuteczne metody leczenia problematycznych stanów astmy

Astma może ograniczać Twoją zdolność do życia i cieszenia się życiem, uniemożliwiając Ci wykonywanie nawet podstawowych czynności, takich jak spacery na zewnątrz.

Powinieneś jednak wiedzieć, że objawy mogą się złagodzić, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki w celu złagodzenia astmy. Ten artykuł zawiera kilka prostych wskazówek, jak zacząć kontrolować astmę.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby prawidłowo używać inhalatora. Upewnij się, że bierzesz głęboki oddech przed zażyciem pompy na astmę. Nieprawidłowe używanie inhalatora na astmę może spowodować, że nie będziesz otrzymywać odpowiedniego leczenia w celu kontrolowania objawów astmy.Kup lek rozszerzający oskrzela lub inhalator. Produkty te zwykle pozwalają lepiej oddychać kilka sekund po ich użyciu. Korzystanie z tych produktów wiąże się z ryzykiem, ale jeśli używasz ich zgodnie z zaleceniami, powinny one ułatwić Ci życie. Zapytaj swojego lekarza, jakiego rodzaju inhalatora powinieneś użyć.Jeśli twoje dzieci mają astmę lub pokrzywkę, mogą w rzeczywistości mieć pewne alergie pokarmowe. Należy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania, aby dowiedzieć się, czy jest na coś uczulony, a następnie trzymać się z dala od tego konkretnego pokarmu, jeśli okaże się, że jest uczulony.Astmę może wywołać dym papierosowy. Osoby cierpiące na astmę są najczęściej bardzo na nią wrażliwe. Powinieneś podjąć wielkie kroki, aby upewnić się, że nikt nie pali w Twoim samochodzie, w Twoim domu ani w pobliżu Ciebie. Pomoże ci to ogromnie, gdy próbujesz uniknąć ataków astmy i ogólnie zachować zdrowie!Staraj się unikać zwierząt, o ile to możliwe, jeśli masz ciężką astmę. Nawet ci, którzy nie są uczuleni na zwierzęta domowe, powinni nadal ograniczać swój kontakt, ponieważ futro zwierząt może zawierać brud, kurz, pyłki i inne czynniki wywołujące astmę. Skuteczne metody leczenia problematycznych stanów astmy

Jeśli musisz mieć zwierzaka, spójrz na rasy bezwłose.Zaszczepiaj się przeciwko grypie każdego roku, jeśli cierpisz na astmę.

Problemy z oddychaniem lub zatokami, które mogą wynikać z walki z grypą, mogą naprawdę pomóc osobie cierpiącej na astmę. Podjęcie działań zapobiegawczych polegających na szczepieniu może oszczędzić ci poważnego cierpienia w przyszłości.Leki, które pomogą ci kontrolować objawy ataku, to doustne kortykosteroidy i leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela, zwykle określane jako „leki ratunkowe”, są zwykle wdychane, ale są również dostępne w postaci płynów, tabletek lub można je wstrzykiwać. Są to najpopularniejsze formy „leków ratunkowych”, jakie można uzyskać.Kiedy masz astmę, zawsze powinieneś być pod opieką lekarza. Prawdopodobnie zostanie Ci przepisany lek, który powinien ułatwić Ci oddychanie. Jeśli stwierdzisz, że twój lek nie działa dobrze, musisz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może znaleźć inny lek, który ci pomoże.Jeśli Ty lub Twoje dzieci zmagacie się z astmą, ważne jest, aby co roku sprawdzać dom pod kątem czynników wywołujących astmę. Wyzwalaczami astmy w domu są kurz, pleśń i wszelkie inne zarodniki, które mogą być obecne w twoim domu. Te wyzwalacze często dotykają dzieci bardziej niż dorosłych.Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowaniu inhibitora leukotrienów, jeśli masz astmę. Istnieją nowoczesne leki, które bardzo skutecznie blokują leukotrieny. Leukotrien to substancja chemiczna, która może prowadzić do zapalenia, które może spowodować atak astmy. Jeśli używasz inhibitora, może się okazać, że ataki astmy znacznie się zmniejszą.Może się okazać, że samo przyjmowanie leków na astmę nie wystarczy do kontrolowania wszystkich objawów. Jeśli tak, powinieneś uzupełnić swoje leki, stosując te proste wskazówki, które złagodzą objawy, poprawią zdrowie i stan płuc oraz zapobiegną wymknięciu się objawów.