Proces odbudowy uzębienia na koronach Lava – podstawowe informacje

Obecnie wielu ludzi cierpi z powodu różnorodnych problemów z własnymi zębami.

Do grona groźnych schorzeń można zaliczyć na przykład próchnicę, ale oprócz tego na stan zębów wpływa wiek pacjenta, różnego rodzaju wypadku czy też choroby. Takie czynniki potrafią doprowadzić do utraty pojedynczych, a nawet wszystkich zębów. Poza tym mogą pojawić się w zębach różnego typu dziury, pęknięcia i złamania. Zarówno w przypadku uszkodzenia, jak również utraty zębów, współczesna medycyna oferuje wiele różnych form odbudowy. Godną uwagi metodą jest wykorzystanie specjalnych koron typu Lava.

Proces odbudowy uzębienia na koronach Lava – podstawowe informacje

Co warto wiedzieć o odbudowie zębów na bazie koron Lava?

Procedura odzyskiwania utraconych lub uszkodzonych zębów poprzez osadzanie koron Lava, wiąże się z kilkoma ważnymi czynnościami. Pierwszy etap polega na tak zwanej wizycie konsultacyjnej. W tym czasie wykonuje się zdjęcie panoramiczne zębów oraz otrzymuje się obraz 3D zębów dzięki specjalnemu skanerowi umieszczanemu w ustach. Kolejną ważną kwestią jest badanie lekarskie, w ramach którego specjalista ocenia stan zębów i informuje o konieczności ich ewentualnego leczenia. Kolejną czynnością jest zdejmowanie wycisków łuku górnego i dolnego.

Następnie wykonywany jest projekt cyfrowy nowego uśmiechu pacjenta, a zęby są przystosowywane do osadzania koron, poprzez ich skuteczne szlifowanie. Gdy zęby zostaną spiłowane, zostają na nie nałożone korony o charakterze tymczasowym. Po paru dniach od wizyty konsultacyjnej, gotowe, dokładnie wykonane korony Lava są wstępnie umieszczane i przymierzane. W pierwszej kolejności przymierzany jest łuk górny, a następnie dolny. Ostatnią czynnością jest właściwe osadzenie koron na łuku zębowym. Jest to czynność zajmująca około 3 godzin i charakteryzuje się wysokim poziomem dokładności.

Istotną informacją jest fakt, że trwałe, precyzyjne, wysokiej klasy korony cyfrowe na zęby lava są oferowane przez wiele profesjonalnych klinik i gabinetów stomatologicznych. Odnalezienie przydatnych informacji oraz atrakcyjnych ofert związanych z takimi technologiami, jest możliwe dzięki korzystaniu ze stron internetowych o tematyce medycznej, ogłoszeniowej, a także dzięki wyszukiwarkom internetowym.