Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Kiedy chcemy urządzić wygodną sypialnię, nie możemy zapominać o łóżku oraz materacu.

Materac będzie odgrywał bardzo ważną rolę jeżeli chodzi o jakość snu i wygodę, dlatego należy wybrać odpowiedni model, który będzie pasował do naszego łóżka, ale także będzie odpowiadał nam pod względem twardości. W sklepach znajdziemy bardzo wiele różnych materacy, mogą być to materace sprężynowe, lateksowe czy piankowe, które zapewniają inną miękkość, inny typ twardości.

Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Wygodny materac do sypialni

Najczęściej będziemy dobierali materace pod względem naszej wagi, w tym przypadku osoby nieco cięższe mogą wybrać materace bardziej twarde, będzie to oczywiście materac H4, ponieważ oznaczenie H1 posiadają materace bardzo miękkie. Z pewnością bez względu na rodzaj materaca będzie określona jego twardość, jeżeli chcemy wybrać model dla siebie, warto odwiedzić sklep, położyć się na materacu i go wypróbować. Oczywiście warto pamiętać, iż możemy zakupić materace lateksowe, które wypełnione będą specjalną pianką lateksową, jest to materiał oddychający, z pewnością będzie to świetne rozwiązanie dla alergików. Oczywiście dostępne są również materace piankowe, które posiadają także pamięć kształtu, reagują na temperaturę oraz wagę, dzięki czemu dostosowują się do naszego ciała.

Szczególną uwagę na materace powinny zwrócić osoby, które uskarżają się na bóle pleców, w tym przypadku należy wybrać materac, który będzie odpowiednio podpierał nasze wszystkie części ciała. Możemy zatem wybrać materac kieszeniowy, składający się z wielu sprężyn, są to materace strefowe, gdzie każda strefa będzie odpowiedzialna za podparcie innej części naszego ciała. W ten sposób wybierzemy materac, który najlepiej dopasuje się do naszych potrzeb, z pewnością dzięki wymianie materaca na nowy odczujemy dużą poprawę jakości snu.

Materace dobieramy naturalnie wielkością do wymiarów naszego łóżka, najczęściej posiadają długość 200 cm oraz różne szerokości od 100 do zazwyczaj 180cm. Zatem możemy nabyć Materac 180×200 cm jeżeli posiadamy tych wymiarów łóżko. Oczywiście bez względu na to z jakiego materiału są zrobione materace, będą odpowiednio pasowały. Powinniśmy jedynie zwrócić uwagę na wysokość, w tym przypadku materace najczęściej mają 23 lub do 25 cm. Oczywiście niektóre modele mogą posiadać także 30 cm wysokości i więcej.