Czy samodzielne mycie samochodu może być skuteczne?

Chyba każdy z nas wie co to samochód i każdy z nas niejednokrotnie widział zarówno te czyste jak i te brudne samochody.

W większych miastach praktycznie na każdym rogu możemy znaleźć tak zwane myjki bezdotykowe, jednak czy to wystarczy do porządnego umycia samochodu oraz pozwoli to nam na zabezpieczenie powierzchni lakierowanej na dłużej? Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest negatywna, ponieważ myjką bezdotykową usuniemy jedynie delikatne zabrudzenia w postaci kurzu. Żeby przekonać się o tym na własnym samochodzie, po wyschnięciu, wystarczy przeciągnąć palcem po którymkolwiek elemencie karoserii by zobaczyć, że mocniejsze brud nadal się tam znajduje, a na naszym palcu pojawi się ciemny osad. Jak więc odpowiednio zadbać o samochód? Jak powinniśmy myć i pielęgnować zewnętrzne powierzchnie samochodu by móc cieszyć się czystym autem na dłużej?
Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że mycie auta powinno dobywać się powoli, bez pośpiechu, a więc na pewno nie na myjce ciśnieniowej. Nie mniej jednak jeśli nie mamy swojego podwórka, to proces ten również będziemy mogli wykonać na myjce bezdotykowej, ponieważ zazwyczaj jest tam sporo miejsc parkingowych, na których możemy postawić auto po umyciu go taką myjką. Po wstępnym umyciu warto jest dokładnie przetrzeć auto szmatkami, najlepiej z mikrofibry, do sucha, pozwoli to na usunięcie pozostałych zanieczyszczeń, z którymi nie poradziła sobie myjka ciśnieniowa. Po takim osuszeniu samochodu, warto jest użyć tak zwanego quick detailera, który na powierzchni lakieru stworzy swego rodzaju powłokę ochronną. Działanie tej powłoki zauważymy przy opadach deszczu. Czy samodzielne mycie samochodu może być skuteczne?

Specjaliście polecają do szyb samochodowych specjalne preparaty nazywane „niewidzialną wycieraczką”.

Tworzą one warstwę ochronną, która skutecznie będzie odpychała wodę i zanieczyszczenia w niej zawarte. Jeśli jednak jesteś z Wrocławia to wejdź na auto detailing Wrocław. Jest to specjalistyczna firma, która wyczyści i zabezpieczy Twój samochód za Ciebie.